film_1
film_2
film_3
film_4
film_5
Aktualizováno: 17. 7. 2024 
 
 
TOPlist  

DE  EN  PL

Reportáže Reportáže a fotogalerie z modelářských výstavArchív reportáží z modelářských výstav podle ročníků

  Při své modelářské praxi využívám návštěvy výstav k čerpání mnohých námětů pro stavbu domácího kolejiště. Modelářské kluby pořádají své pravidelné výstavy většinou na konci roku v předvánočním období. Další modelářské výstavy jsou pořádány jako doprovodné v rámci např. oslav výročí tratí. Kromě výstav lze v dnešní době navštívit i stálé expozice. Tato komerční kolejiště bývají veliká jak rozlohou, tak hustotou provozu. Tato kolejiště také bývají plně digitalizována a provoz na nich je plně automatický.

  Zvláštní skupinu tvoří výstavy modulových kolejišť. Taková kolejiště bývají sestavena z modulů několika modelářů a díky normám mohou být jednotlivé moduly různě pospojovány. Plánu takového sestaveného kolejiště se říká layout. Společným znakem těchto kolejišť je, že se snaží podle grafikonu simulovat skutečný provoz a soupravy nejezdí stále dokola jako na oválu běžného kolejiště.

2013201220092008200720062005200420032002

Přehled reportáží z modelářských výstav v roce 2013

  Mnohé reportáže jsou z výstav, které pravidelně pořádají modelářské kluby. V reportážích jsou proto uvedeny odkazy na předchozí reportáže a také odkazy na klubové internetové stránky. Pokud je reportáž z výstavy jako doporovodného programu jiné akce, jsou uvedeny odkazy na reportáže z těchto akcí.

Vernisáž výstavy KŽM Přerov Před pravidelnou podzimní výstavou klubového kolejiště uspořádali přerovští modeláři malou vernisáž. Představili námět letošní výstavy - první víkend provoz v železniční V. epoše a následující víkend v současné VI. epoše s provozem moderních vozidel.WebArchiv WebArchiv


WebArchiv - archiv českého webu

Licence Licence


Licence Creative Commons

Licence Kontakt


@vlacky.com

Info Info

  • Aktualizováno: 20.11.2013
  • Celkem přečteno: 29160x
  • Naposledy: 18.07.2024

Datové zdroje Datové zdroje


Datový zdroj YouTube
Datový zdroj PeerTube

Ikona webu Ikona webu


ikona webu

Kooperace Kooperace


partnerský web www.TTkatalog.cz partnerský web www.MaleModely.cz

Reportáž Poslední navštívené reportáže